Kosmetika

KOSMETICKÁ  MASÁŽ OBLIČEJE, KRKU, ŠÍJE A DEKOLTU

Jedním z nejúčinnějších úkonů v kosmetické péči je kosmetická masáž, jejiž efekt je okamžitě prokazatelný. Při pravidelné masáži obličeje krku a dekoltu, dochází k oddálení projevů stárnutí  pokožky, proto byste si měli dopřát masáž jedenkrát do měsíce.

 

UČINKY:

  • zmírnění únavy odplavením kyseliny mléčné
  • uvolnění napětí nervové soustavy
  • uvolnění napětí mimických svalů ( prevence vzniku mimických vrásek)
  • prokrvení pokožky, zvýšení jejího tonusu
  • zamezení ukládání tuku pod bradou a vzniku dvojité brady
  • odstranění odumřelých zrohovatělých buněk
  • prevence vzniku příčných vrásek na čele, povislých tváří, koutků
  • podpora látkové výměny, odplavování nežádoucích produktů látkové výměny

LÍČENÍ

Co je vlastně líčení a k čemu slouží? To ví přece každá dívka již od mládí. Tak proč se tak málo žen umí opravdu dobře nalíčit a proč vídáme mnohé ženy,  které se nejen vůbec nelíčí, ale považují dokonce líčení za něco škodlivého a přežitého? No, možná i Vám paní učitelka vštěpovala, že na obličej patří jen mýdlo (to v žádném případě)!

Opak je pravdou. Líčení je ve skutečnosti docela věda, která má sice jen málo, zato pevných pravidel, která pokud pochopíte, máte vyhráno.

Líčení navíc není jen pro modelky či "mladé holky". S věkem naopak líčení pomáhá skrýt projevy stárnutí a dokonce pomáhá jim předcházet. Dnešní moderní líčidla a make-upy jsou schopné dodávat pleti po celý den výživu a přitom ji nezatěžovat.

Celé líčení je vlastně o dosažení dokonalosti nebo lépe řečeno o odstranění nedokonalosti, ať už pokožky, velikosti očí či tvaru obličeje. Pro "krásné" existuje dokonce i matematická definice, tedy alespoň pokud jde o obličej. Pokud je obličej souměrný, je vnímán jako krásný. Procesem líčení tedy upravujeme a skrýváme nedokonalosti obličeje a naopak zvýrazňujeme části, které nás podvědomě nejvíce lákají. vše je samozřejmě potřeba přizpůsobit příležitosti. Pro denní líčení platí trochu jiné zásady než pro líčení noční nebo svatební.