Mikromasáž očního okolí

Hezké oči každého obličeje upoutají pozornost. Oči a zrak jsou nenahraditelné hodnoty, které vyžadují tu nejlepší péči. Nedostatečná péče o oči a problémy s viděním mohou vést ke zhoršení zraku. S tím souvisí skutečnost, že se do popředí dostává především prevence. Důležité jsou i návštěvy očního lékaře a v kosmetických salónech mikromasáže očí.

Oční okolí je nejjemnější a nejchoulostivější část celého obličeje, je velice citlivé, snadno bývá poznamenáno věkem, vnější agresí a únavou. Oči prezentují celkovou fyzickou a duševní kondici.

Při mikromasáži očního okolí se snižuje prohloubení vrásek okolo očí, zmenšují váčky pod očima, působí proti únavě očí, snižuje nitrooční tlak a tím se posiluje zrak, napomáhá k lepšímu zprůchodnění dutin.

Mikromasáž také posiluje obočí, které během let klesá a hlavně se mikromasáží výrazně promastí a prokrví kůže, čímž se oddaluje její ztenčení a předčasné stárnutí. Mikromasáž také napomáhá vyplavit toxiny, jež jsou odváděny do lymfatických cest, podporuje obnovu buněk, zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky.

Mikromasáž očního okolí zvyšuje pružnost a výživu pokožky na místě, kde se nejvíce projevuje únava, stres a škodlivé vnější vlivy. Skládá se z jemných hladivých tahů, kroužkování, poštipů a poklepů, které na sebe jemně navazují a střídají se s mírným tlakem. Po této masáži, která je velmi příjemná se budete nejenom cítit báječně odpočinuti, ale i překvapeni viditelným zpevňujícím efektem. Vaše oči budou nádherně zářit!

Váčky pod očima jsou způsobeny těmito příčinami:

  • Nahromaděním tekutin (váčky jsou vodnaté a naběhlé)
  • Váčky vodnatelné: prozrazují uvolněné tkáně ledvin. Jsou důsledkem nadměrného příjmu tekutin
  • Nahromaděním hlenu (váčky jsou tukové a tvrdší)

Tukové váčky: ledvinové tkáně jsou zaneseny hlenem a tukem. Hlen je v močovodech, vaječnících, děloze. Hromadí se tak bakterie, vznikají záněty, bílý výtok v rodidlech, cysty na vaječnících. Je třeba omezit či úplně vyloučit mléčné výrobky, tučná masa, cukry, bílou mouku.

Pálení očí nebo sucho v očích znamená nedostatek vitamínu B2 nebo železa.

Červené okraje víček – nedostatek zinku.

Šeroslepost – nedostatek vitamínu A a zinku.

Proti slzení očí a píchavé bolesti očí pomáhá řebříčkový odvar nebo odvar z feniklu – vařit 10 min. a oči tímto oplachovat. Do potravy zařadit hlavně semena dýní, slunečnic, ředkev a nať petržele.