Magic Bamboo - ruční masáž bambusovými tyčemi -

Bambusová masáž se provádí pravými bambusovými tyčemi a teplým bambusovým olejem. Před masáží se tyče nahřejí a speciálními pohyby se masíruje tělo. Stimulují se svaly a zároveň se podporuje pohyb lymfy. Při silnějším tlaku na bambusovou tyč vznikne hlubší masáž na sval a větší prokrvení svalu. K bambusové masáži se používají větší a menší rozměry tyčí. Většími tyčemi masírujeme záda a nohy, menšími pak obličej a chodidla.

Při lymfatických masážích je nutné dodržovat jistá pravidla, která vycházejí ze specifičnosti lymfatického systému.

Jen tak je zaručena správná drenáž ( odvodnění ).

Blahodárný účinek masáže:

Uvolnění svalů

Prevence proti celulitidě

Relaxační a uklidňující účinky

Uvolňuje psychické napětí

Kontraindikace:

Onkologická onemocnění

Horečnatá, infekční anebo akutně zánětlivá onemocnění

Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie)

Opilost, stavy pod vlivem psychotropních látek

Zvýšená funkce štítné žlázy

Akutní a chronická onemocnění ledvin

Akutní vyrážky, jizvy, mateřská znaménka

Lymfatický systém

Lymfatický (mízní) systém je systém cév. Začínají lymfatickými kapilárami v mezibuněčném prostoru, sdružují se do větších cév a celý systém ústí v oblasti klíčních kostí do krevního řečiště. Lymfa vždy postupuje daným směrem. Cévy jsou doplněny uzlinami. Ty obsahují bílé krvinky, které mají na starosti imunitu organismu, kontrolují obsah lymfy, které se snaží cizorodá tělesa (viry, bakterie, ale i nádorové buňky, toxické molekuly) z řečiště odstranit. Pohyb lymfy v cévách z poloviny zajišťuje pohyb krevního svalstva. Pohybový lymfatický systém má tři hlavní „sběrná“ místa, přes která je lymfa odváděná do hlubokého lymfatického systému. Jsou to třísla, podpaží a přední strana krku s klíční kostí

Bambus

Bambus je stále zelená dřevnatá tráva. Má tenké listy s lichozpeřenou žilnatinou, které vyrůstají přímo z jeho dutého kmenu. Můžou za to jeho až zázračné vlastnosti. Bambus drží mnohá nej. Je to nejrychleji rostoucí rostlina, jejíž některé druhy denně dokážou vyrůst o desítky centimetrů. Jeho výška může dosahovat až 40 metrů. Bambus rychle zazelení plochy, zadržuje podzemní vodu a čistí vzduch lépe než stromy klasických lesů. Dokáže přežít i extrémní přírodní podmínky. Objevuje se na všech světadílech kromě Evropy a Antarktidy.